Tworzenie projektu graficznego
Kreacja tworzy wizerunek inwestora. Z naszej strony deklarujemy, że będzie ona na najwyższym poziomie. Jednak czasami zdarza się, że wizja klienta nie pokrywa się z tym, co dla niego zaprojektowaliśmy - zdarza się tak około 2 razy na 100 przypadków. Z tych dwóch przypadków jeden jest taki, że delikatnie się nie zrozumiemy, a drugi, że mocniej nie trafimy w wyobrażenie klienta. W takich sytuacjach bierzemy to na siebie i przygotowujemy kolejny projekt graficzny. Chcemy tego uniknąć, dlatego proces tworzenia grafiki układamy w taki sposób, aby uniknąć wszelkich niedomówień i nieporozumień.
Etapy projektu graficznego
Etapy projektu graficznego wyglądają następująco:
Inspiracja - Makietowanie - Projektowanie - Wdrożenie
Inspiracja
Inspiracja - etap, w którym mówisz nam jak ma wyglądać Twój serwis internetowy. Rozmawiamy, również my staramy się podsuwać różne pomysły klientom. Mamy tablicę na pintereście, gdzie gromadzimy ciekawe inspiracje dla każdej z branż. Szczególnie dużo pomysłów jest tam dla deweloperów, bo często podejmujemy współpracę w tej branży. Pomysły, które tam znajdziesz są bardzo różnorodne i może Cię zainspirują, a to pomoże później przy projekcie graficznym.
Makietowanie - projekt funkcjonalny
Makietowanie - pierwszy etap tworzenia strony internetowej. Makieta jest to szkic strony internetowej, wstępny opis, który można stworzyć na zwykłej kartce papieru lub w programie do tworzenia makiet. Jeżeli klient posiada, tak precyzyjne wytyczne i może stworzyć makietę to jest to spore ułatwienie dla obu stron. Stworzenie makiety projektu jest konieczne. My również możemy się tym zająć w oparciu o 1-2 konsultacje z klientem. Grafik potem bazuje na makiecie i jego praca jest dużo efektywniejsza.
Projektowanie graficzne
Projekt - przygotowujemy w oparciu, o to co ustaliliśmy wcześniej. Projektujemy w różnym stylu, bo działamy w różnych branżach i ich specyfika tego wymaga. Serwisy, które tworzymy są przede wszystkim minimalistyczne, nowoczesne i posiadają animacje.Tworząc projekt graficzny wiele zależy od zdjęć jakie nam dostarczysz - one są najważniejsze w serwisie i na nich opieramy styl, kolorystykę witryny. Rozmawiamy z klientem jakie zdjęcia, jakich użyć i jakie wizualizację tworzyć. Niektórzy deweloperzy nie dostarczają wizualizacji wnętrz, a jest to istotny element na stronie inwestycji i powinien się w Twoim serwisie znaleźć. To zdjęcia przyczyniają się do tego, że klienci chcą zobaczyć mieszkanie na żywo i wysyłają zapytania.
Wdrożenie projektu graficznego
Wdrożenie - kreacja, która zostanie przygotowana w oparciu o Twoje wytyczne będzie wyglądać, tak jak wyglądała na projekcie. Nie dopuszczamy nawet myśli, że projekt przygotowany przez grafików nie będzie odzwierciedleniem tego, co będziesz widział na swojej stronie internetowej po wdrożeniu. Naszym zadaniem jest odwzorowanie projektu graficznego i funkcjonalności, a następnie przeniesienie tego na stronę www.
Proces współpracy z klientem
Proces, który ułożyliśmy ma minimalizować ilość pomyłek. Pierwszym etapem jest makietowanie - przed makietowaniem organizujemy konsultację, w trakcie i prezentujemy makietę. Tak samo postępujemy przed projektem graficznym - omawiamy to czym mamy się inspirować i Państwa i nasze nowe pomysły. Po dokładnym przeanalizowaniu Twoich potrzeb zabieramy się do tworzenia grafiki. Następnie wysyłamy projekt graficzny i nasi klienci albo nam wysyłają uwagi albo rozmawiamy osobiście. Gdy projekt graficzny zostanie zaakceptowany to spotykamy się dopiero pod koniec, czyli przy wdrożeniu. W tym czasie kodujemy/odwzorowujemy dokładnie wszystkie widoki, które są w projekcie graficznym przedstawione - nie jest to tylko strona główna.
Intensywniejsza komunikacja pod koniec polega na dostarczaniu nam treści, ale migracją tych treści my się zajmiemy. Przy finiszu odbywa się kilka rund poprawek, a na koniec - tydzień czy dwa tygodnie przeprowadzamy szkolenie, które nagrywamy, jeżeli się zgodzicie. Ona jest dla Was, będziecie mogli z niego później skorzystać. Poza tym, dostajecie od nas roczną gwarancję oraz wsparcie techniczne. Gdyby wystąpiły jakieś błędy to usuwamy je od razu. Natomiast jeżeli nie będziesz mógł czego znaleźć lub nie będziesz wiedział jak coś zrobić, to w takich sprawach też chętnie pomagamy.
Powyższy etap jest zawiera element spotkań osobistych, bo jest to opis najczęstszego modelu współpracy z klientami, jednak nie jest to koniecznie. Technologia umożliwia nam współpracę za pomocą konsultacji wirtualnych i realizowaliśmy, też takie projekty.
Parametry techniczne serwisu internetowegoo
Każdy serwis www jaki realizujemy ma nałożone na siebie rygorystyczne wymogi techniczne. Zasady te sami sobie nałożyliśmy i wszystkie strony, które tworzymy cechują się:
- zgodnością z przeglądarkami,
- responsywnością - nie tylko działają, ale są dostosowane do każdego urządzenia i do każdego ekranu,
- szybkością strony wynosząca minimalnie 85%.
W trakcie podpisywania umowy zachęcamy do stawiania nam wysokich wymogów odnośnie pagespeed, nawet około 95%. Naszym zadaniem będzie dostosowanie się do tych wymagań. Jest to ważne z naszego punktu widzenia, bo w trakcie realizacji projektu będziemy szczególną uwagę przykładać do elementów, które mogą obciążać tę stronę jak np. zaawansowane animacje.
Co można zapisać w umowie?
W ramach wdrożenia w umowie będą umieszczone zobowiązania z naszej strony, że wszystkie aspekty techniczne, które nam wskażesz zostaną na odpowiednim poziomie zrealizowane. W umowie nie możemy zapisać, że Twoja strona ma wyglądać jak wskazana strona, ale możemy zapisać, że poszczególne parametry w niej występujące takie jak np.: wyszukiwarka, filtrowanie, jak działają poszczególne sekcje możemy w umowie wskazać i będzie to zrealizowane przynajmniej, tak jak na stronach, którymi się inspirujesz.
Ramy czasowe projektu
Projekt rozpoczynamy do tygodnia od podpisania umowy. Średni czas jaki potrzebujemy na zrealizowanie serwisu dla dewelopera to dwa miesiące.
Czas realizacji zależy też od Twojego zaangażowania głównie w dostarczanie nam materiałów, których mamy użyć w serwisie. Generalnie Twoje zaangażowanie będzie potrzebne na początku i na końcu projektu. Na początku, czyli przy makietowaniu, projektowaniu graficznym i na końcu przy weryfikacji wprowadzonej przez nas treści i dopracowywaniu szczegółów.